Erotické povídky

Autor povídky:

skálinka

Kategorie:

Další povídky od skálinka:

Vloženo: 4. 9. 2020

Konec devítky I.

Konec deváté třídy byl veget. Kantoři už moc neučili, zkoušeli a známkovali jen výjimečně, přihlášky na další školy byly hotové, tak co. Začátek června se vydařil a tak když mne pozvala spolužačka Kristýna odpoledne domů, že se vykoupeme v bazénu, nezaváhala jsem ani vteřinu. Jednak jejich zahrada byla menší park a bazén docela veliký, druhak jejich rodina patřila k městské honoraci, protože táta vlastnil dvě menší místní fabriky a v dalších měl nějaký podíl. Znaly jsme se od školky a tak jsme to nebraly nijak emotivně.

Teprve u nich na zahradě vyvstal problém, že nemám plavky. Chtěla jsem, aby mi Kristýna nějaké půjčila, ale mávla rukou, že nikdo není doma, tak se vykoupeme jen tak. Nikdy jsem nebyla na nuďárně, ale tady byl opravdu vysoký plot, kolem něj ještě vyšší a hustý živý plot, tak jsem svlékla tričko, letní sukni, podprsenku i kalhotky, ostatně Kristýna byla nahá o něco dřív než já a v šatnách tělocvičny jsme si problémy nedělaly.

Chladivá voda byla příjemná a vesele jsme chvíli blbly. Jenže pak se u vchodu do zahrady objevili její straší bráchové, kterým skončila výuka na gymplu o dvě hodiny dřív. Končili druhák, neboli sextu. Ztuhla jsem, protože mi bylo jasné, že na sobě nemám nic, co by chránilo moji cudnost a jednou budu muset z vody ven. A jenom v kalhotkách mne viděla naposled ve třinácti naše doktorka, jinak nikdo.

Kluci na nás zahalekali pozdrav, přišli k lehátku, zcela bez ostychu se úplně svlékli a hupsli za námi do vody. Nevěděla jsem, kam s očima, protože to opravdu nebyli žádní šeredové, navíc mne zajímalo, co měli mezi nohama, neboť jsem s tím neměla žádné zkušenosti a koukat se z metru na tu nádheru byl pro mne neskutečný zážitek. Jenže voda vše přikryla a já jsem měla potopenou i bradu, aby mi náhodou vlnka neodhalila ňadro.

„No snad nás ségra představíš,“ řekl jeden z nich a přiblížil se ke mně. Já jsem je znala. Když končili devítku, já jsem končila sedmičku, ale asi jsem pro ně nebyla ten správný předmět zájmu. Nechtěla jsem vypadat jako postrkovaná nesvéprávná, tak jsem se představila jako Kája. První z dvojčat ke mně přistoupil, jemně mne objal a řekl že je Roman, přitiskl se a dal mi pusu. Nečekala jsem to a tak jsem držela jako beránek, vykolejená tím, co se mi opíralo o břicho. Druhý brácha přistoupil a objal mne zezadu a já jsem byla vedle sebe, protože teď se mi pánské přirození opíralo nejen o břicho, ale i o zadeček. Byl Radek, ale kdybych ho neznala, asi bych si to nezapamatovala, protože dva pinďoury na mém panenském těle, to bylo něco. Až mi z toho ztvrdly bradavky a v podbřišku mne začalo příjemně šimrat. A prsa přitisknutá trochu násilím k Romanovi byl taky zajímavý pocit.

Kluci si mne otočili, aby mne mohl líbnout i Radek a možná se chtěl taky pokochat dotykem mých prsou. Romana jsem podezírala, že mi svým přirozením zajel mezi půlky zadečku a nějak se mu tam líbilo, protože se párkrát pohnul, aby mi tu škvírku protáhl.

Všechno probíhalo tak nenuceně a nenásilně, že jsem držela a nechala kluky dělat, co se jim líbilo, protože se to líbilo i mně a navíc mi to dělalo dobře. Čekala jsem, co se z toho vyvine a jak se jim budu účinně bránit, kdyby chtěli něco víc, ale nic víc nebylo. Červená jak pivoňka jsem vylezla z vody, snažíc se zakrýt alespoň něco ze své nahoty, ale Kristýna už ležela na lehátku a zvala mne, ať jdu taky trochu oschnout. Nevěděla jsem, jak se otočit, abych neukazovala příliš ze svých půvabů ale kluci vylezli taky nazí, rozložili se na dalších lehátkách a tak jsem přestala polohy řešit, protože tady jsou asi na nahotu zvyklí a nedělají si z ní problémy.

Druhý den jsme s holkama po hubeném školním obědě vylezly do parku před školou, usadily se na lavičkách a znuděně probíraly události. Martina jako vždy chlubivě líčila, co všechno prožila s jedním učňákem z prváku, který jí nadbíhal, Dana básnila o jednom prvákovi z gymplu, který snad ani nevěděl, že existuje, ale ona ho neskutečně milovala, když se v zátočině cestičky objevil vysoký štíhlý blonďák, brácha naší spolužačky Kristýny. Špatně jsem obě dvojčata rozeznávala, ale typovala bych to na Romana. Všeobecně pozdravil, přišel ke mně, zvedl mne za ruku a řekl : „Karolíno, Radek nám drží místo v kavárně. Pojď si s námi sednout“. Nejméně tři ze spolužaček v tom údivu zapomněly zavřít ústa, protože žádné Kájo, ale Karolíno a navíc mne k sobě přitáhl a dal mi pusu na ústa. Vzal mne kolem ramen a odcházeli jsme, aniž jsme se otočili.

V kavárně na nás opravdu čekal Radek, dali jsme si kolu a zmrzlinový pohár, na který mne kluci pozvali, protože mé finance nebyly tak bohaté, abych si mohla jeden z místních dražších podniků dovolit. Zmrzlina politá vaječným koňakem byla výborná, ulizovala jsem a poslouchala. Kluci mi vysvětlovali, jestli nechci být jejich přítelkyně, protože jsem rozumná holka a chápu, že jejich rodina se nemůže zahazovat s kde kým, oni mají před sebou zbytek střední školy a pak vysokou a nebudou se tím pádem ještě dlouho moct ženit, nebo trvale vázat. A oni mají své mužské potřeby, stejně jakjo já ženské.

Byla jsem z toho vedle sebe, protože jsem pozvání za milenku těchto dvou krasavců nečekala a měla jsem z toho v hlavě zmatek.“To jako že bychom to spolu dělali ?“ ptala jsem se naivně. Odpověděli, že uspokojovat se dá všelijak a že by na pohlavní styk zase až tak moc netlačili, kdybych to nechtěla sama. A že respektují moje panenství (bestie Kristýna mluvila) a nikdy se nestane nic, s čím nebudu souhlasit. A pokud budu rozumná a budu spolupracovat, seznámí mne se světem dospělých.

Abych nebyla moc vstřícná, řekla jsem, že si to musím nechat projít hlavou, i když jsem byla zvědavá, co by mne asi tak mohlo čekat. Dali jsme si ještě džus a protože bylo brzy odpoledne, pozvali mne k nim zase na koupání. Byla jsem nějaká bezstarostná a veselá a až jsem se divila, jak snadno jsem se svlékla a šupsla do bazénu. Kluci mne objímali, tiskli se a nakonec Roman přinesl skleničky se šampaňským. Neměla jsem s alkoholem moc zkušenosti a tak než jsem se nadechla, měla jsem druhou skleničku. To jsem ovšem nevěděla, že v kavárně byl džus vylepšený vodkou. Byla jsem příjemně naladěná, rozesmátá a nechala kluky, aby mi osahávali prsa. Pak mi jedna ruka sklouzla po břiše níž a dotkla se tam, kde je to sice příjemné, ale nebezpečné. Kluci asi nebyli začátečníci a tak jsem za chvíli vzdychala a ostražitě držela dráždění mé kundičky. Jeden z nich mne vysadil na kraj bazénu, roztáhl nohy a zabořil mi jazyk mezi lupínky. Svět se se mnou zatočil a soustředil se do úzkého prostoru. Navíc jazyk bloudil od vstupu dovnitř po poštěváček a tak jsem přestala být napjatá a mohla se trochu uvolnit, protože prst byl přece jen větší a tvrdší nebezpečí.

Druhý z bráchů se mi přisál na rty a já jsem okoušela slast líbání, protože ani s tím jsem moc zkušeností neměla. Jeho jazyk v ústech byl jemný a příjemný. Jeden jazyk dole, druhý nahoře – o tom se mi doposud ani nezdálo, k tomu mírné omámení alkoholem a výsledná euforie, jaká už jsem velká ženská.

Když mi Radek sklouzl z pusy na prsa a začal mírně olizovat a cucat bradavky, začaly být oba pocity skoro nesnesitelné. Nakonec to na mne dost rychle přišlo a nutno říct, že to bylo daleko intenzívnější, než když jsem experimentovala sama. Byla jsem klukům vděčná a s oběma jsme se chvíli slastně líbali. V tom se objevila na zahradě Kritýna, svlékla se a šupsla do bazénu. Ani mi to nějak nepřišlo, ale nevěděla jsem co dál, protože sáhnout klukům mezi nohy jsem se neodvážila, ale bylo mi jasné, že jim jen moje blaho nebude stačit.

Kristýna vylezla z vody a divila se :“To je necháš jen tak ?“ Ono se jí to řekne, když člověk by třeba i něco víc chtěl, ale neví co a jak. Suverénně přišla k nám a chytila Radka za skoro ztopořeného pinďoura. No on to byl tedy spíš docela veliký klacek. Zarazila jsem se, protože dvojčata byli její bráchové sice jen z tátovy strany, ale přece jen - žili spolu spoustu let. Ale v téhle rodině jsem se časem přestala divit snad úplně všemu.

Radek slastně zavřel oči a začal zrychleně dýchat, v rytmu Kristýniny činnosti. Ta mu stahovala kůžičku a odhalovala fialový žalud. Odhodlala jsem se a vzala do ruky Romanovo přirození. „Neboj, chyť ho pevně,“ radil mi „a musíš rukou nahradit, co by se dělo, kdyby byl v ženské“.

Začala jsem pomalu taky stahovat kůžičku a když jsem viděla, že neusykuje bolestí a je mu to asi docela příjemné, zrychlila jsem honění. V tom Kristýna sklonila hlavu a vzala bráchovi pinďoura do pusy. Tak tohle asi nedám, i když kluci právě vylezli z vody. Koukala jsem po očku, jak se Kristýně propadají tváře, asi mu ho dost silně sála a zasouvala si ho dost hluboko. K tomu mu chytla kulky a masírovala. Vzala jsem je do druhé ruky Romanovi taky a optrně prohmatávala. Začal vzdychat a přisál se mi k ústům. „Bacha, už to bude,“ upozornil mne a já zase netušila, co s tím. Roman mi ho ale namířil na hruď, hlasitě vydechl a já z pár centimetrů koukala, jak mi poprvé v životě vystřelují cákance mrdky na prsa.

Kristýna nečekala, dotáhla Radka k nám a v tom mi začala přistávat na hrudi další dávka. „Drž, to je nejlepší pleťová maska. A rostou po ní prsa,“ vysvětlila mi a začala obě dávky roztírat po celé ploše. Nejsem žádná plochoprsá chudinka, ale o vlivu spermatu na růst prsní tkáně jsem ještě neslyšela. Ale co kdyby … Nějaký centimetr se vždy může hodit. A nějaký beďar se v patnácti ve výstřihu vždycky najde.

Kluci začali shánět další láhev šampáňa, ale já už jsem začala brzdit, protože se chýlil čas k návratu domů. Hlavu jsem měla nabitou dojmy a nechtěla jsem, abych doma působila nějak divně. Ono se ukázalo, že si lze dělat dobře, aniž by hrozilo otěhotnění. A kluci rozhodně drželi slovo, vydráždili mne až do absolutního blaha a nikdo se mi necpal mezi nohy. A sami si taky přišli na svoje.

Druhý den ve škole jsem zpovídala Kristýnu, kdy s kluky začala a co všechno už s nimi vyzkoušela. Nestačila jsem se divit. Prsa jí kontrolují od třinácti, jen co začala trošku vypadat. A zbytek přišel tak nějak sám od sebe, jak se jí to líbilo a chtěla zažít ještě víc.

„Myslíš, že jim to včera s tebou stačilo rukou ?“ dodala. „Jen za tebou zaklapla vrátka, už jsem ležela s roztaženýma nohama a oba se na mně vystřídali. Ale oni to takhle dělají, když odněkud přijdou nadržení a neuspokojení. A opravdu mi to není nepříjemné.“

O jejím uspokojení jsem moc nepřemýšlela, ale na první pohled bylo pravdou, že měla docela čistou pleť. Nevím, jšestli to bylo nějakou lepší kosmetikou nebo působením spermatu, ale viděla jsem, co jsem viděla. A byl to důvod, proč to nevyzkoušet. Kluci budou mít radost, mně je to příjemné, tak co.

Dalším předmětem zajímavého hovoru byl páteční mejdan u nich na zahradě. Tátova třetí manželka s miminem byla na návštěvě někde u rodičů a táta měl být služebně mimo. Takže bylo zcela volno, ale chyběl nejdůležitější moment, a to sice moje uvolnění z péče rodičů. Že by mi dopřáli mejdlo zlaté dospívající mládeže, v to jsem nedoufala ani náhodou. „Neboj, to se zařídí,“ odtušila Kristýna. Už vidím tátu, jak měkne a na její žádost souhlasí s vypuštěním sličné dcery do jámy lvové, plné nadržených kluků. Jenže odpoledne u nich na zahradě jsem se nestačila divit.

Když jsme zase leželi ve čtyřech nazí u bazénu, objevil se Kristýnin táta. Sice mi to bylo blbé, ale postavila jsem se u lehátka a aniž jsem podlehla nutkání přikrýt si citlivá místa, jsem mu podala ruku a představila se. Pořádně mi s ní zatřásl, až mi poskakovalo pravé ňadro. Myslím, že to dělal právě proto. „Tak ty jsi Karolínka ! Už jsem tě dlouho neviděl a na ulici bych měl asi honičku tě poznat. A jak se mají táta s mámou ? Víš, že jsme spolu chodili do školy ?“ Něco jsem o tom tušila, ale nic detailního. Tu a tam jsme se potkali ve školce nebo ve škole, když pečoval o Kristýnu. Vzal mne za ruku a nenuceně si mne natočil na levou i pravou stranu, aby si mne prohlédl. Byla jsem trochu ztuhlá, ale podvolila jsem se a ukazovala všechno, co chtěl vidět. „Opatrně tati, Karolína je ještě panna,“ upozornila na neviditelnou zajímavost Kristýna. Trochu jsem zrudla. „Myslíš, že bych se mohl podívat ?“ zeptal se. Zarazila jsem se a v hlavě mi vypukl zmatek. Ukazovat se nahá, to jsem už tři dny u bazénu dělala a docela jsem si zvykala. Dokonce jsem držela, když mi kluci prohmatávali prsa a lízali pičku. Ale Kristýnin táta byl přece jen dospělý, ve věku mých rodičů a nechat ho, aby mi roztahoval nohy na lehátku a hrabal se mi tam dole – to bylo silné kafe. „Neboj, tady ne,“ zareagoval na moje očividné rozpaky, vzal mne kolem ramen a odváděl do baráku.

Vešli jsme do místnosti v přízemí, kde jsem ještě nikdy nebyla. Vypadala jako malá ordinace, s lehátkem a třmeny na nohy. Položil mne tam a na požádání jsem dala nohy do držáků. „Neboj, já se opravdu jen kouknu,“ řekl stále oblečený, přisunul si židličku mezi mé nohy k roztažené kundičce. Trochu jsem se uvolnila a cítila, jak mne roztahuje a uvolňuje si cestu, aby lépe viděl. „No to je paráda,“ pochvaloval si. „Viděla jsi ji někdy ? Třeba zrcátkem ?“ Nějak mne to doposud nenapadlo a tak jsem záporně zavrtěla hlavou. „Tak já ti ji ukážu,“ řekl, rozsvítil monitor a mezi stehna posunul malou kameru. Obrátila jsem hlavu k obrazovce a koukala, jak vůbec vypadá moje pička a panenská blána. No teda nic moc. Jak se tohle může chlapům líbit …

Kristýnin táta mi vsunul dovnitř prst, prostrčil jej blankou a trošku ji napnul. Pak se zaměřil ven, mezi malé pysky a kamerou i prstem mi přejel na poštěváček. Snažila jsem se potlačit vzdychnutí, ale moc mi to nešlo, protože věděl kam sáhnout, aby to bylo ono. Přisunul se ještě blíž a nabral si poštěváček mezi rty. Neskutečné blaho mi vystřelovalo do všech částí těla, tuhla mi prsa a když mi rukama dosáhnul na bradavky, tak jsem se udělala. Bylo to poměrně rychle, nevím, jestli tou situací, že mi dělá jazykem dobře dospělý mužský, nebo to tak dobře uměl, případně že jsem si začala na orgazmy zvykat. Opakování je asi nejen matkou moudrosti, ale i rychlejšího a kvalitnějšího blaha.

Nezůstalo jen u jednoho, nechal mne chvíli odpočnout a pak svůj výkon na mém poštěváčku zopakoval. Když jsem se vydýchala a uklidnila, dali jsme se do řeči. „ Vidím, že jsi rozumná holka, která ví, že se nemusí hned zamilovávat a vdávat, když chce, aby jí bylo dobře. Tvoje panenská blanka je hotový poklad, tak si ji ještě chvíli chraň. Spousta chlapů by za její shlédnutí dala nevím co a kdybys jim dovolila, aby ti udělali dobře jazykem, byli by ti vděční. Jenže chtělo by to trochu lepší balení.“ Nevěděla jsem, co tím myslí. „Nahatá holka je sice pěkná, ale u muže musíš povzbudit fantasii. Takže něco přizahalit, přizdobit, něco málo ukázat. Už ti Kristýna ukázala svoje parádní prádlo ?“ Vůbec jsem netušila, že nějaké má, hadice jedna. A to si říká kamarádka. „Jestli nemáš samodržky s podvazky a krajkové prádlo, tak s tím něco budeme muset udělat.“

Vrátili jsme se k bazénu a mladí se tvářili jako že nic. Kristýna vstala, sedla si nahá k tátovi na klín. „Budeš nám muset tati trošku s Karolínou pomoct. Chceme ji v pátek pozvat na večírek a nevíme, jak to u nich doma zařídit.“ „Pokud mi slíbíte, že pohlídáte její panenství, tak by se to dalo nějak zkusit,“ slíbil a lovil po kapsách mobil. Vytočil číslo a vesele zahlaholil: „Ahoj Bohouši !“ Panebože, on snad volá přímo tátovi. Po pár úvodních frázích jak se mají, začal. „Hele, nějak nám ty slečny dcery dorostly. Jaké máš s Kájou plány na léto ? Týna podle mne potřebuje trochu zapřáhnoput, protože zahálka je matkou hříchu. Začínají dovolené a já bych potřeboval ve firmách tu a tam pomoct. Třeba s pořizováním dat, s organizací prezentací a podobně. Nechtěla by Kája dělat s Kristýnou brigádu ? Asi by to nebylo každý den, ale někdy i přes sobotu a neděli. Už by měly dámy vědět, že peníze nejsou zadarmo. A že nejsem držgrešle snad tušíš.“ A bylo to. Žádné – ona by u nás mohla přespat, my na ně dohlídnem, ale řádné zaměstnání a o tom se nediskutuje.

Na pokyn jejího táty jsme šly s Kristýnou, pořád neoblečené, do baráku. V jejím pokoji otevřela skříň a začala vytahovat takové parádní kousky prádla, že mi šla hlava kolem. Ve škole je nikdy určitě neměla. Byly jsme přibližně podobné postavy a tak většina věcí byla i na mne. Nejdřív jsem si oblékla samodržky s krajkovým lemem, k nim mi Kristýna vybrala podvazkový pás a její táta mi ho pomohl oblíct, protože jsem na sobě ještě nikdy nic podobného neměla. Nanejvýš nějaké lepší punčocháče se vzorkem. Kupodivu mi sedla i průhledná krajková podprsenka a stejné kalhotky. Její táta mne postrčil před zrcadlo a nastavil jeho boční díly, abych se viděla celá a ze všech stran. Byla to paráda. Tak tohle nosí ženské pod šaty. Rozhodně to byl hezčí pohled, než do otevřené pičky na moje panenství.

„Tohle si budeš muset pořídit, pár souprav, punčoch štos a nějaké lepší šaty navrch. A k tomu firemní kostýmek, když budeš ta zaměstnankyně.“ Nestačila jsem se divit, jen jsem netušila, kde na to vezmu. „Zítra přijdete s Kristýnou do firmy a Adéla s vámi skočí na nákup. Pracovní oděvy jsou u nás pro některé profese zdarma.“

Když jsem odcházela domů, zastavil mne ještě za rohem baráku, kam od bazénu nebylo vidět. „Dalas mi dnes krásný dárek, když jsi mi ukázala blanku. Tady máš dárek ode mne.“ Do ruky mi vsunul pár bankovek. Ohradila jsem se, že to ne, ale vysvětlil mi, že to určitě nejsou poslední peníze, které má. Poděkovala jsem a na ulici jsem zvědavě nakoukla do kapsy. Byly to čtyři pětistovky. Tedy víc peněz, než jsem kdykoliv měla.

Více erotických povídek najdeš na webu Sex-po-telefonu.info - erotické povídky.

Neukojená Baculkadalší dívky
 
Sex po telefonu

Máš chuť na trochu nevšední erotiky? Jsem zkušená baculka, která potřebuje vybít svoji chuť na sex. Ráda ho cítím hluboko v kundičce, miluji perverzní přirážení, polykám sperma... Můžeme se domluvit na čemkoli, ráda si zašukám.

Uděláme si to na
909 460 030
a po vyzvání zadej kód 09

...nebo mi pošli SMS ve tvaru:
SEXCHAT BACULKA text zprávy... na číslo 9095535

Cena hovoru 46 Kč/min pro čísla 909460030 a 909467666, resp. 60 Kč/min pro 909606666.
Maximální délka hovoru 26 min pro číslo 909460030, resp. 20 minut pro číslo 909606666.
Cena SMS je 35,- Kč. Sex po telefonu i chat je pouze pro starší 18 let.
Provozuje TOPIC PRESS s.r.o., www.topicpress.cz. www.platmobilem.cz

Podobné erotické povídky

Fotograf a jeho múza

  8. 9. 2017Neznámý autor

Její nohy v bílých lodičkách klaply na schodech přesně v momentě, kdy Richard zapnul foťák. Černý kožený kabát ji lehce sjel z levého ramene a v bílém svetru se světlými vlasy a lišáckým úsměvem na tváři vypadala Kristýna opravdu skvěle. Richard ji ještě několika posunky naznačil změnit trochu pozici a pak už se ozvalo mačkání spouště. Natáčela hlavu, pohazovala vlasy a stále se usmívala do objektivu....  celá povídka...
Kategorie: Orál, Mix, Petting, Šukačky

Ano, madam!

  2. 3. 2014Neznámý autor

Madam Ester seděla u velkého zrcadla lemovaného vyřezávaným rámem a žárovičkami. Dávala si načas – postupně pročesávala své havraní vlasy, pečlivě si udělala výrazný make-up, což obnášelo uhlově černé linky, provokativně rudou rtěnku a pečlivě vykonturovanou tvářenku. Potom si ještě namazala tělo třpytivým tělovým mlékem a zvýraznila své vnady napěchované do upnutého černého korzetu. Korzet měl na...  celá povídka...
Kategorie: Femdom, Submisivní, Fetish, Erotické pomůcky, Mix

Odhalení

  6. 12. 2009Radek

Před dvaceti lety :
Byl jsem ve 3. ročníku průmyslovky a ne že bych se chtěl chlubit, ale byl jsem nejen dobrý student, ale i manuálně zručný, takže si mne dost často profesoři zvali domů, abych jim opravil různé domácí spotřebiče, vyměnil kapající kohoutek nebo položil nový koberec. A tak jsem se jednoho krásného červnového dne ocitl ve vilce profesora matematiky. Byla to sice stará vilka, ale již...  celá povídka...
Kategorie: incest, Zralé ženy, Teen, Incest, Šukačky, Orál, Anál

Mobil

  31. 10. 2019Stalinka

Ano…, jo…, super…, zvonilo v Klárčině hlavě, když si netrpělivě rozbalovala dárek a vybalila známou krabičku. Jen aby to nebyla nějaká kulišárna, začala se vzápětí obávat, protože táta prostě už takový byl. S nervozitou roztřesenýma rukama ji otevřela a…, a byl tam! Vytoužený mobil s nakousnutým ovocem vzadu ve stříbrné barvě, lesklý novotou a polepený fóliemi. Vrhla se tátovi okolo krku a málem se...  celá povídka...
Kategorie: Spanking, Submisivní, Teen, Mix